piątek, 22 lutego 2013

Totalna rozwałka czyli "księga bez tytułu"

Tytuł : "Księga bez tytułu"
Autor: Anonim
Ilość stron : 445
Wydawnictwo: Świat Książki"Księga bez tytułu" autorstwa Anonima trafiła do mnie dzięki koleżance bo sama raczej bym jej nie kupiła. Zawsze myślałam że to jakaś dziwna książka będąca słabym thrillerem bądź horrorem. O losie ale się myliłam... Zacznijmy od okładki bo muszę tutaj zaznaczyć że jest naprawdę bardzo ładna, stylizowana na starą księgę i z moich wyobrażeń wynikających z opisu tego woluminu w utworze wygląda tak jak wyglądać powinna.

Powiem trochę o autorze. Jak głoszą plotki na początku książkę tę udostępniał systematycznie w internecie, gdzie cieszyła się sporą popularnością, później rękopis książki bez autora i tytułu zaniósł w kartonowym pudełku pod drzwi wydawnictwa. W końcu wydano ją w większości krajów świata :) Co ciekawsze honorarium autora wynosi ponad 1 000 000 $ i ciągle rośnie, a on... ciągle pozostaje anonimowy  :)

Akcja toczy się w USA w miasteczku Santa Mondega które jest wyciągnięte rodem z dzikiego zachodu. Stary, zniszczony i zawsze wypełniony ludźmi bar "Tapioca" z wszystko wiedzącym barmanem Sanchezem. W tym oto saloonie, niejaki Bourbon Kid rozpętał piekło mordując wszystkich w barze prócz wcześniej wspomnianego barmana. Pięć lat później, parę dni przed zaćmieniem słońca (które w tym mieście występuje co 5 lat) zjeżdżają się turyści na festiwal księżycowy. Chyba jednak kroi się coś grubszego ponieważ na miejscu pojawiają się także : detektyw od spraw nadprzyrodzonych Jensen, łowca głów Jeff, Rodeo Rex, przebudzona ze śpiączki Jessica i dwóch mnichów hubalan. Po co? To proste wszystkim chodzi o niebieski kamień, niejakie "oko księżyca". Każdy za wszelką cenę chce ten klejnot zdobyć i każdy ma inne plany co do niego.

Od samego początku z kartki na kartkę wylewają się hektolitry krwi. Każda ofiara ginie w bardzo wyszukany, brutalny i... powolny sposób. W książce pojawiają dziwne stwory w szczególności wampiry. "Księgę" czyta się bardzo szybko, ale mi na początku szło ciężko jednak gdy już się wkręciłam to  poszło migiem . Wcześniej wspomniana krew, brutalność i bardzo ostry język sprawiają że książka ma klimat. Choć powiem że z jednej strony chciałabym ją rzucić w kąt i do niej nie wracać ale z drugiej ma coś  w sobie na tyle, że nie mogłam się oderwać. Niestety mniej więcej w połowie książki domyśliłam się kto jest głównym zabójcą więc trochę zepsułam sobie przyjemność z czytania. :/

Reasumując książka godna polecenia chociaż jest naprawdę dziwna, nie mniej jeszcze nie wiem czy sięgnę bo drugi tom.

Moja ocena to 7/10

3 komentarze:

 1. Ooo pierwszy raz spotkałam się z czymś takim - autor książki jest nieznany ;) Bardzo ciekawe :) Nie jestem pewna czy utwór przypadłby mi do gustu, z jednej strony odstrasza mnie ta krew, a z drugiej uwielbiam wątki paranormalne :p Może się kiedyś skuszę :) Pozdrawiam i obserwuję :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak pisałam ,na początku jest ciężko ale jednak ta książka ma coś w sobie, gdyby Ci wpadła w ręce przeczytaj to bardzo ciekawe doświadczenie.P.S za obserwację dziękuję, cieszę się że ktoś docenia moją pracę :-)

   Usuń
 2. Dodaje do obserwowanych. Omg jaram sie tymi recenzjami sa takie cool takie hipsterskie. Nigdy nie widzialem mniej mainstreamowych recenzji:x♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, pomaga mi się rozwijać i motywować do dalszego działania więc zostaw proszę ślad po sobie :)