niedziela, 3 marca 2013

Wielka bitwa czyli "Percy Jackson i Ostatni Olimpijczyk"

Tytuł : "Percy Jackson i Ostatni Olimpijczyk"
Seria : Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy
Tom : 5
Autor : Rick Riordan
Ilość stron : 300
Wydawnictwo : Galeria Książki
Ocena recenzenta 10/10"Ostatni olimpijczyk", ostatnia misja..., ostatnia bitwa..., ostatnia przygoda..., ostatni tom... To już niestety koniec wyśmienitej serii którą stworzył jeden z moich ulubionych autorów - Rick Riordan. Odwlekając ten moment jak najdłużej musiałam wreszcie pożegnać się z Percym, Annabeth, Groverem, Thalią, Chejronem, a nawet Panem D. Jednak nic nie trwa wiecznie nawet czytanie tak wybitnego dzieła.

Problemy z poprzednich lat to nic w porównaniu z nadchodzącą wojną. Kronos zebrał potężną armię składającą się z tytanów, herosów, ludzii i mitycznych stworzeń. Percy wie że nie ma szans pokonać Tytana który ma o wiele większą przewagę liczebną i taktyczną ale heros nigdy się nie poddaję. Rozpętało się prawdziwe piekło z jednej strony armia herosów odpycha ataki tytanów a z drugiej nikt nie broni Olimpu. Wejście pozostaje otworem dla wroga. Zwiedzimy krainę umarłych wraz z Nickiem DiAngelo oraz wpadniemy w pułapkę zastawioną przez samego Hadesa. Dowiemy się wreszcie o co tak naprawdę chodzi w wielkiej przepowiedni i przyjrzymy się historii Luka, jego rodziny i problemów. Wyjaśni nam to wiele nurtujących nas od samego początku kwestii.


Wielka bitwa zbierze krwawe żniwo. Od początku do końca bardzo dużo się dzieje. Moim zdaniem najbardziej dynamiczny tom serii. Kilka razy zdarzyło mi się nawet uronić łezkę, a to ze wzruszenia a to z żalu. Co do tego żalu to na pewno żal opuszczać ten magiczny świat będący dobrze naoliwioną maszyną dającą nam mnóstwo rozrywki. Połączenie naszego rzeczywistego,teraźniejszego świata z mitologią grecką jest strzałem w dziesiątkę.

Tak jak poprzednie części "Ostatni..." trzyma poziom i klasę. Akcja mknie jak szalona, charyzmatyczni bohaterowie stają się naszymi przyjaciółmi a ogromna dawka niebanalnego poczucia humoru daje nam możliwość "odskoczni" od ciężkich misji. 

Całość jak zwykle zaspokaja nas literacko. Opowieści nic nie brakuję i już zaczynamy tęsknić za tym cudownym, na wpół mitologicznym światem i oczywiście za walecznymi herosami. Idealne zwieńczenie serii.

3 komentarze:

  1. Zgadzam się z większością Twoich opinii na temat książek z tego cyklu, naprawdę niesamowita seria, trudno znaleźć taką drugą :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kocham te książki! <3333333
    W głównym bohaterze zakochałam się od razu. Film gorszy niż książka = ale fajnie zrobiony. Warto obejrzeć! Pierwsza część i przedostatnia i ostatnia wymiatają! Twe opinie są debeściarskie!
    Tę książkę trzeba przeczytać, ale nie wolno się zakochać w moim Percy'm... :DDD

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, pomaga mi się rozwijać i motywować do dalszego działania więc zostaw proszę ślad po sobie :)