niedziela, 3 marca 2013

Dedal i jego labirynt czyli :Percy Jackson i Bitwa w Labiryncie"

Tytuł : "Percy Jackson Bitwa w Labiryncie
Seria : Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy
Tom : 4
Autor : Rick Riordan
Ilość stron : 360
Wydawnictwo : Galeria Książki
Ocena recenzenta 10/10Po raz kolejny gdy Percy próbuje być grzeczny po raz kolejny mu nie wychodzi. W czasie dnia otwartego w nowej szkole było bardzo spokojnie, do czasu gdy syna Pana Mórz nie zaatakowała banda demonicznych cheerleaderek. Percy musi szybko udać się do obozy herosów by po raz kolejny otrzymać przepowiednie i udać się na misję. Trzeba się jednak pośpieszyć bo wojna pomiędzy Kronosem a Olimpijczykami nabiera tempa.  Król Tytanów szykuję potężny atak. Herosi nie mogą czuć się bezpiecznie nawet we własnym domu - Obozie Herosów. Zbierane są wszystkie siły. Percy wraz z przyjaciółmi musi wyruszyć na wyprawę przez sam Labirynt Dedala ale za każdym rogiem czają się najgorsze potwory i niebezpieczeństwa.

W tej części akcja naprawdę zbliża się do punktu kulminacyjnego. Z pięknej bajkowej, mitycznej opowieści zaczyna się robić naprawdę nieciekawie. Nadchodząca wojna sprawia że emocje sięgają zenitu, zaczynamy naprawdę obawiać się o naszych ulubionych bohaterów. Czytając coraz bardziej zaciskamy zęby i "pochłaniamy" książkę jednym tchem gdyż nie wiemy co nowego stanie się na kolejnych stronicach.

"Bitwa..." na każdej kartce zapiera dech w piersiach i wywołuję u nas zachwyt. Teraz już żaden moment nie jest nudny i czytamy w skupieniu bo, jak już pisałam zbliżamy się do końca opowieści.

Jest to jedna z ulubionych powieści cyklu ponieważ problemy w niej zawarte są już naprawdę poważne i coraz bardziej dorosłe.

2 komentarze:

 1. Po sznurku aż do kłębka... No nareszcie po długich poszukiwaniach trafiłem na Twojego bloga (prosiłem Cię, żebyś mi zostawiła link to zajrzę ;P).

  Jeszcze żadnej książki Pana Riordan'a nie czytałem, ale coraz częściej słyszę o tym autorze i chyba najwyższy czas na zabranie się za jego utwory :).

  Pozdrawiam serdecznie!
  Melon ;3

  PS: Świetna recenzja... tyle w niej takich podekscytowanych emocji (jest coś takiego jak podekscytowane emocje ;D).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kurczę nie wiedziałam że prosiłeś gapa ze mnie :p Cieszę się że co raz więcej osób docenia moją pracę. Dziękuję i pozdrawiam :)

   Usuń

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, pomaga mi się rozwijać i motywować do dalszego działania więc zostaw proszę ślad po sobie :)