niedziela, 3 marca 2013

Łowczynie Artemidy czyli" Percy Jackson i Klątwa Tytana"

Tytuł : "Percy Jackson Klątwa Tytana"
Seria : Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy
Tom : 3
Autor : Rick Riordan
Ilość stron: 308
Wydawnictwo : Galeria Książki
Ocena recenzenta : 10/10Percy ma już 14 lat i poważne problemy. Grover wysyła mu wiadomość że znalazł dwóch, nowych półbogów. Kronos gromadzi potężną armię, manipuluję herosami (w szczególności Lukiem synem Hermesa),wymyśla co i raz nowe podstępy. Mantikora porywa córkę Ateny Annabeth. W życiu herosów pojawiają się Łowczynie Artemidy które odgrywają bardzo ważną rolę, a mianowicie,  pomagają im w misji. Jak zwykle syn Posejdona ma natłok spraw od których zależą losy świata i jak zwykle mało czasu. Dobrze że chociaż nasz główny bohater ma Thalie i Grovera u boku bo by zwariował tyle nowych potworów i mitów do skojarzenia, a Percy jak to Percy nie zawsze orientuję się we wszystkich tych opowieściach :)Książka pomimo takiej samej budowy co poprzednie nie traci polotu. Wartka akcja, nietuzinkowy humor i postaci w ogóle się nie nudzą. Autor wprowadza coraz to nowsze wątki i mity. "Klątwę..." pochłania się bardzo szybko przy czym nie można się oderwać. Czytelnik "wchodzi" w skórę Percy'ego, i po raz kolejny przeżywa przygody na własnej skórze.

Styl autora jest dla mnie idealny narracja pierwszoosobowa, dozowanie tajemnic i kreowanie napięcia przy każdym rozdziale powoduje niedosyt, dlatego w większości przypadków, (także w moim) książkę czyta się za jednym zamachem, od deski do deski, a po przeczytaniu sięga po kolejny tom :)

Szczerze mówiąc naprawdę zazdroszczę autorowi ciągłej świeżości umysłu w wymyślaniu kolejnych książek. Skąd bierze pomysły tego nie wiem ale wiem że trzeba mu pogratulować za to że ciągle możemy przeżywać nowe przygody.

3 komentarze:

 1. Czytałem całą serię! Super! Tylko pisz dłużej!
  Pozdrawiam Michalo

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię wszystkie części tej serii. Riordan piszę świetnie ! Klątwa Tytana jest jedną z moich ulubionych. Moim zdaniem nie musisz pisac dłużej (chyba że chcesz) bo tak mi się podoba :))


  zapraszam do mnie ciekawsko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci bardzo :) najnowsze posty wyglądają trochę inaczej. Możesz się zapoznać :)

   Usuń

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, pomaga mi się rozwijać i motywować do dalszego działania więc zostaw proszę ślad po sobie :)