niedziela, 7 czerwca 2015

"The X Files. Wyznawcy. Vol.1" Carter, Harris, Walsh

Tytuł: Wyznawcy
Autor: Carter, Harris, Walsh
Seria: The X Files/ Z Archiwum X
Tom: 1
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ilość stron: 128Ostatni odcinek 9 sezonu Z Archiwum X był dniem smutnym. Koniec kultowego serialu nie mieścił się fanom w głowach. Kilkanaście lat wyśmienitej rozrywki okraszonej nutką grozy zostało w pamięci widzów, którzy z mieli szczerą nadzieję na kontynuację serialu. I rzeczywiście kontynuacje dostaliśmy, choć w nietypowej formie. Sezon 10 The X Files został wydany w formie komiksu – jednak bez obaw, Wyznawcy dają radę.Przez całe lata agenci specjalni Fox Mulder i Dana Scully pracowali w Archiwum X – tajnej komórce FBI, zajmującej się sprawami uznanymi za niewyjaśnione i powiązane z niewytłumaczalnymi zjawiskami. Oboje w końcu opuścili swoje małe biuro i rozpoczęli nowe życie, ciesząc się spokojną anonimowością. Aż do teraz. Kiedy wróg przeniknął sieć FBI i pozyskał poufne dane z akt Archiwum X, Skinner został zaatakowany, Scully porwana, a agent Doggett zaginął w akcji, Mulder musi ponownie wkroczyć na scenę. Nieoczekiwanie powraca również Palacz, który jest w posiadaniu istotnych informacji na temat wroga – tajemniczych akolitów. Rozpoczyna się nowa era. Era technologicznej paranoi, międzynarodowego niepokoju i pozaziemskiej groźby.

Nie będę oszukiwała, zasiadając do czytania komiksu byłam pełna obaw czy kontynuacja losów Muldera i Scully będzie na odpowiednim poziomie. Hej, w końcu to kilka lat mojego życia i nie chcę żeby po latach czekania  powrót serii był wielkim zawodem. Na szczęście tak nie było – komiks ma ten sam tajemniczy i lekko mroczny klimat, który znamy z serialu. Co więcej, na kartach Wyznawców odnajdziemy intrygę, tajemnicę, paranormalne zdarzenia i dynamiczną akcję, która w równym stopniu oddaje napięcie znane nam z odcinków serialu.

Scenariusz Joe Harrisa, koordynowany pod czujnym okiem Chrisa Cartera, jest pasjonującym wstępem do dalszej historii pary agentów. Już na początku jesteśmy wrzuceni na głęboką wodę, od pierwszych stron cos się dzieje i nie sposób się nudzić. Jeden, wątek daje nam maksimum zadowolenia, bo nie dość, że jest poprowadzony z pasją i głową, to w dodatku powraca do głównego wątku serialu. 

Pierwszy tom Z Archiwum X jest mocnym powrotem serii na rynek. Tajemniczy i mroczny klimat serialu został świetnie oddany dzięki dynamicznej akcji  Cartera i genialnych obrazach Walsha. O Wyznawcach śmiało można powiedzieć, że są godną kontynuacją kultowego serialu. Pokłony również należą się wydawnictwu za solidne wydanie z dodatkowymi obrazami i plakatem. Teraz, pozostaje mieć nadzieję, że w najbliższej przyszłości dostaniemy kolejne zeszyty 10 sezonu The X Files.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, pomaga mi się rozwijać i motywować do dalszego działania więc zostaw proszę ślad po sobie :)