czwartek, 12 czerwca 2014

"Przewodnik po Świecie Herosów" Rick Riordan

Tytuł: Przewodnik po Świecie Herosów
Autor: Rick Riordan
Seria: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy DODATEK
Gatunek: Fantastyka
Wydawnictwo: Galeria Książki
Ilość stron: 147

Każdy, kto choć trochę interesuje się literaturą fantastyczną niejednokrotnie słyszał nazwisko Riordan. Autor znany jest na całym świecie za sprawą swojej serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy opowiadającej o młodym półbogu z Nowego Jorku zmagającym się we współczesnym świecie z mitologicznymi stworami i bogami. Seria liczy sobie pięć tomów, a Przewodnik po Świecie Herosów jest uzupełnieniem książek i pewnego rodzaju kompendium.


 Książka podzielona jest na osiem rozdziałów, a każdy z nich zawiera informacje na inny temat. Mamy, więc tu m.in. Życie w Obozie Herosów, Bogowie i Duchy, Bestie i Potwory czy też część poświęconą Podziemiu. Każdy z ustępów zawiera w sobie wiele informacji ze świata Percy’ego, które według autora, są najważniejsze. Przewodnik ten to wbrew pozorom nie jest zbiorem suchych definicji, a bogato ilustrowaną mini encyklopedią, która pozwala w dowolnym momencie przypomnieć sobie pewne zapomniane fakty i fragmenty z książek.

Sama inicjatywa powstania tego kompendium jak dla mnie było bardzo dobrym pomysłem. Serię Bogowie Olimpijscy przeczytałam kilka razy jednak bardzo dawno temu i nie zawsze jestem w stanie sobie przypomnieć szczegóły dotyczące bohaterów czy pomniejszych bogów, a wtedy Przewodnik po Świecie Herosów może przyjść mi z pomocą. Książka oprócz informacji stricte związanych z fabułą zawiera także ciekawostki na inne tematy. Poznajemy między innymi historię osierocenia matki Percy’ego – Sally, możemy obejrzeć mapę podziemia, a także zostajemy po nim oprowadzeni przez samego syna Hadesa – pana śmierci.

Pozycja ta jest przepięknie wydana. Twarda, gładka oprawa z tłoczonymi, złotymi literami i trójwymiarowym paskiem ukazującym aż osiem postaci przykuwa wzrok. Środek prezentuje się jeszcze lepiej. Wysokiej jakości, kredowy papier oraz bogate i piękne ilustracje cieszą oko. W książce nie ma pustych, białych stron, każda ma jakiś obrazek odzwierciedlający dany tekst o bogu, przedmiocie czy potworze.

Przewodnik po Świecie Herosów to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów Percy’ego Jacksona. Ma wartość nie tylko dopełniającą naszą wiedzę o uniwersum Bogów Olimpijskich, ale także pięknie się prezentuję. Zdecydowanie warto ją mieć w swoich zbiorach. Polecam.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam Riordana. Uważam, że jego książki są naprawdę bardzo dobre. Zawierają wiele przydatnych informacji z mitologii i wiele historii. Poza tym uśmiałam się przy nich wielokrotnie. Jednak najbardziej zafascynował mnie klimat książki. Akurat przewodnik jest jedną z nielicznych jego książek, których nie czytałam. Muszę koniecznie go zdobyć ;)
    Pozdrawiam :)

    wswieciewyobraznielfik.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, pomaga mi się rozwijać i motywować do dalszego działania więc zostaw proszę ślad po sobie :)