środa, 24 września 2014

Kudłaci Kucharze na diecie

Tytuł: Kudłaci Kucharze na diecie  
Autorzy: Dave Myers & Si King
Gatunek: Książka Kucharska
Ilość stron: 192
Wydawnictwo: Insignis


Każdy, kto choć trochę interesuję się gotowanie i ogląda programy kulinarne zna Kudłatych Kucharzy. Ten brytyjski duet od zawsze gotował smacznie, ale niestety dość tłusto. Kilogramów przybywało i zaczęły się problemy zdrowotne, więc, kiedy przeszli na dietę, postanowili stworzyć książkę kucharską, która udowadnia, że można jeść zdrowo i niekalorycznie jednocześnie pozostając przy swoich ulubionych daniach czy wykwintnych potrawach, ale nie przybierając na wadze.

Książka dzieli się na kilkanaście rozdziałów, a każdy z nich zawiera inne rodzaje jedzenia. Przy każdym z przepisów mamy dokładny opis przyrządzenia dania, składniki ilość kalorii, a także drobne wskazówki. Na początku tej pozycji witają nas Si i Dave ze swoimi radami o tym jak jeść i co robić by lepiej czuć się na diecie. Podają także menu na pierwszy tydzień diety i krótką mowę mobilizującą.

Nie byłabym sobą gdybym nie wypróbowała kilku przepisów z tej książki. Jednakże kilka przeistoczyło się w kilkadziesiąt i tym sposobem ugotowałam większość dań z tej pozycji. Rzeczywiście dania smakują tak dobrze jak wyglądają i jednocześnie są bardzo proste do przyrządzenia. Dzięki wskazówką chłopaków gotowanie idzie znacznie szybciej i nie wydaję się straszne nawet, kiedy w przepisie musimy użyć wiele składników.

Przepisy są odtłuszczone, a porcje dużo mniejsze niż te, które miewamy jeść w zwyczaju. Niemniej jednak są sycące, a wraz z system pięciu posiłków dziennie w zupełności wystarcza naszemu organizmowi.


Jeżeli zawsze wyobrażaliście sobie dietę, jako coś strasznego i niesmacznego to Kudłaci Kucharze na diecie są idealną książką kucharską dla Was. Proste i smaczne przepisy, które pozwolą Wam cieszyć się jedzeniem i jednocześnie odżywiać się zdrowo. Być może nie schudniecie tak szybko i dużo jak zapewnia Was książka, bo każda dieta powinna być dostosowana indywidualnie przez lekarza, ale nauczycie się przyrządzać zdrowe i niskokaloryczne dania z niewielkim wysiłkiem.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, pomaga mi się rozwijać i motywować do dalszego działania więc zostaw proszę ślad po sobie :)